Živnostník roku 2012
Pro informaci klikni

Živnostník roku 2011
Pro informaci klikni

Výrobek roku 2013 - Cena za popularizaci a osvětu
Pro informaci klikni

Výrobek roku 2012 - Cena za úsporu energie
Pro informaci klikni

Stavebni vyrobek roku 2013

Najdete nás i na stránkách

arch-info.eu


Čestné uznání za vystavené exponáty
Pro informaci klikniPočet návštěvníků:


 

Dopis od akad.arch. et ing.arch Petr David, aut.arch.

zpět

04.02.2013


    Odrazivou tepelnou izolaci používáme do projektů naší společnosti již delší dobu a výsledky jsou výborné. Fotografie dokumentují zateplení půdní podlahy. Strop nad posledním podlažím je u starých domů největší problém, jejich tepelný odpor zřídkakdy je větší než 0,6-1 a se zateplením odrazivou izolací se lehce dosáhne R>5,5 a to suchou cestou s minimálním přitížením a při síle necelých 9cm. Jen pro představu s jinou izolací by byl odpor jen 40%-ní.
   A to nezapočítáváme mnohem vyšší účinnost v létě, kdy se ostatní izolace na principu zpomalení toku tepla rozpálí a sníží izolační schopnosti až o 30%. Naopak v zimě u vláknitých dochází uvnitř ke kondenzaci a zamrznutí části vrstvy, izolujte pak ledem.
   Odrazivá tepelná izolace ještě navíc odstiňuje elektrosmog a je naprosto vodotěsná. S úspěchem ji používáme na izolaci stěn z interiéru, ale zde důrazně varuji, musí k tomu být dostatečné projekční znalosti, jak takovou instalaci navrhnout, jinak se poškodí zdivo provlhnutím. Při izolování zevnitř není nikdy žádná zeď stejná a proto ji nejde aplikovat dnes často užívaným systémem – už jsem nějakou fasádu zateplil, tak to zvládnu, projekt jsou jen peníze navíc.
   Odrazivou tepelnou izolaci používáme dále do střech. Vynikající je její použití na naše střešní panely SIP, kde se použije místo pojistné hydroizolace pod krytinu. Tím dosáhneme zvýšení tepelného odporu ze šesti na R>9 a zároveň zlepšíme klima v létě a zvýšíme zvukový útlum.
   Vzhledem k nenasákavosti odrazivé izolace ji používáme i k izolování základů s dílčím provětráním. Tím se dají zateplit i jinak naprosto neřešitelné problémy, jako kamenné podezdívky a základy apod. Stejné je to u zateplení fasád obvodových zdí z materiálů, které drží vlhko a starých budov. Výhodou jsou možnosti povrchových úprav, zde však již nad rámec sdělení.


Akad.arch. et ing.arch Petr DAVID, aut.arch., Zlatý dům daparts s.r.o., Pardubice

Zateplení podlahy půdy Zateplení podlahy půdy
Zateplení podlahy půdy Zateplení podlahy půdy
Zateplení podlahy půdy
Hliníková folie s pevnostní mřížkou Stavební izolační pás 8mm

RTI Haasová - Menhart®, Nábřeží kpt.Nálepky 471, 339 01 Klatovy
Objednávky tel: 732 766 276 nebo email: rti@rti.cz