Živnostník roku 2012
Pro informaci klikni

Živnostník roku 2011
Pro informaci klikni

Výrobek roku 2013 - Cena za popularizaci a osvětu
Pro informaci klikni

Výrobek roku 2012 - Cena za úsporu energie
Pro informaci klikni

Stavebni vyrobek roku 2013

Najdete nás i na stránkách

arch-info.eu


Čestné uznání za vystavené exponáty
Pro informaci klikniPočet návštěvníků:


 

Žáček Radek - izolace vozidla Tatra 613

zpět

8.1.2005

Dobrý den,

Na základě našeho  rozhovoru na výstavě Aquatherm 2004 (M.Haasová osobně) zasílám dle dohody pár fotografií použití izolace pro doplnění Vašich referencí.

Tento izolační materiál byl použit pro izolaci určitých stragetických částí karoserie vozidla Tatra 613 jako náhrada původně aplikované lepené vrstvy minerální vaty překryté hliníkovým kašírováním. Důvodem použití tohoto materiálu byla (samozřejmě krom jeho udávaných vlastností) zejména jeho velmi snadná zpracovatelnost, jednoduchost aplikace a v neposlední řadě též výsledný vizuální efekt, který je oproti původnímu řešení se skelnou vatou absolutně dokonalý.

Jak je vidno z fotografií, byl použit především jako tepelná izolace předního topného kanálu pod čelním oknem, a to jak ze strany zavazadlového prostoru, tak z přístupných částí strany přístrojové desky. Dále byl použit jako izolačně-odhlučňovací pro krytování motorového prostoru - pro výplně kapoty motorového prostoru včetně kanálu sání chladícího vzduchu  a pro obložení krycích plechů oblasti motorového prostoru - boků vnitřních stěn zadních blatníků, části zadní příčky karoserie a spodních podélných krytů stran motoru.

Montáž byla provedena výhradně lepením, a to na suchý odmaštěný povrch pomocí kontaktního lepidla CHEMOPREN (firma Henkel).

S pozdravem

Radek Žáček, Žatec
TATRA KLUB CZ v AčR
 

Prostor přístrojové desky

Zavazadlový prostor

   
 

RTI Haasová - Menhart®, Nábřeží kpt.Nálepky 471, 339 01 Klatovy
Objednávky tel: 732 766 276 nebo email: rti@rti.cz