Živnostník roku 2012
Pro informaci klikni

Živnostník roku 2011
Pro informaci klikni

Výrobek roku 2013 - Cena za popularizaci a osvětu
Pro informaci klikni

Výrobek roku 2012 - Cena za úsporu energie
Pro informaci klikni

Stavebni vyrobek roku 2013

Najdete nás i na stránkách

arch-info.eu


Čestné uznání za vystavené exponáty
Pro informaci klikniPočet návštěvníků:


 

Zdravotnická bomba z Klatov!

zpět

26. 5. 2005

 Zdravotnická bomba z Klatov!

     Byl to právě letošní duben, kdy naši hoši bojovali v Portugalsku o evropské prvenství. Bohužel,uteklo jim o pověstný krůček,ale nemusíme být smutní. Na druhé straně se nám v Čechách podařila věc, která obsahem má dosah po celém světě. Podařilo se nalézt prostředek proti neviditelnému a zákeřnému nepříteli našeho zdraví, za kterým v mnoha případech zůstává utrpení z nemocí a v tom horším i konec životů.

    Vysvětlím, jak jsem se k tomuto problému dostal. Bylo mě dáno do vínku, že jsem se mohl věnovat po dobu 40ti let proutkařině. Tato záliba má bohužel i nepříjemné dopady na zdraví toho,
kdo ji provozuje. V roce 1983 se konala v Bratislavě mezinárodní konference o psychotronice a zde byla hlavně projednávána problematika negativního působení geopatogenního záření – zón na zdraví člověka, zvířat a rostlin. Protože se mi podařilo opatřit materiál z této konference, věnoval jsem se této problematice přes 20 roků. Geopatogenní záření vychází z pramenů vod, geologických zlomů apod.
Je velice nebezpečné tím, že projde betonem a když si spočítáme sílu stropní konstrukce 25 cm x 10 pdlaží tzn. 2,50m betonu a záření nejen projde, ale jak je z mé dokumentace vidět, se vlní a směrem vzhůru se rozšiřuje. Jeho šířka v přízemí je různá 1 – 3cm a v horních patrech např. ve 4. patře starého domu na Vinohradech v Praze to bylo 30cm, ve vedlejším pokoji 15cm. V paneláku na Zahradním městě v 10. patře 33cm.

     Toto záření – zóny velice negativně působí na zdraví osob a to hlavně při spánku. Nejtragičtější jsou pak srdeční onemocnění a rakovina. Je ale celá řada různých nemocí, které z této příčiny můžeme dostat a na mnoha jsem si to mohl při proutkařině ověřit. Mohl bych uvést mnoho a mnoho případů
a bohužel i těch smutných a proto je potřeba něco s tím udělat. Spojíme-li izolaci proti GPZ s protiradonovým opatřením máme vyhráno.

     A nyní jaká opatření. Už dávno jsem si prověřil, že na GPZ je vhodná 2x hliníková fólie s mezivložkou např. papír nebo jiný materiál. Co ale je velmi důležité, že hliníkové fólie nesmí být od sebe vzdáleny víc než 5mm. Je zajímavé, že jednou fólií záření projde a stejně tak u fólií přes 5mm.

     Proto jsem velmi uvítal, a to se stalo letos v dubnu, kdy jsem objevil na trhu fólii o tl. 4mm s vložkou lehčeného (PE) polyethylenu s oboustrannou hliníkovou fólií. Používá se k izolaci boilerů, potrubí. Tato izolace je naprosto ideální, záření nepropustí, je lehká, hygienická a velmi levná. Proto
ta moje radost při jejím objevením po dvaceti letech kombinací, hledání výrobce po celé republice
a i mimo ní.

     Folie se vyrábí v šíři 1m tzn. že na jedno lůžko pod matraci potřebujeme 2 x 0,80m tj. 1,60m
o ceně cca 200 Kč a u postýlky pod slamníček by cena neměla přesáhnout 80 Kč. U paneláků bych doporučoval dle možnosti domluvy všech nájemníků, položit fólii 4mm pod koberec v přízemí u ložnic a obývacích místností. Tím by se naprosto odizoloval celý dům. Zde by náklady na fólii byly asi tyto:
u 1+1 cca 2400 Kč, u 1+2 cca 4500 Kč a u 1+3 cca 6000 Kč.

     Protože jsem stavař, navrhoval bych ve spojení s protiradonovým opatřením ještě toto:
Pro hlavní izolaci základové desky u novostaveb pod obytnými místnostmi dvojnásobnou svařovanou asfaltovou lepenku s hliníkovou fólií položenou křížem. Do podlah v přízemí při rekonstrukcích nemocnic a jejich zařízení s lůžkovou částí položit izolaci o tl. 4mm s PE vložkou s oboustrannou fólií.

     Je naprosto jasné, že tato opatření nemohou být na všechny druhy onemocnění, ale pevně věřím, že z příčiny GPZ jsme za vodou.

     Najde se i takto mnoho odpůrců tohoto neviditelného záření, protože na toto měřící přístroje nejsou a proutkaři jsou trnem v oku i mnoha vysoce postavených jedinců, kteří si bohužel neprostudovali materiály o této problematice. Proto všem přeji pevné zdraví.


Zdeněk Lávička, Měchurova 545/II, 339 01 Klatovy

   

 

 

RTI Haasová - Menhart®, Nábřeží kpt.Nálepky 471, 339 01 Klatovy
Objednávky tel: 732 766 276 nebo email: rti@rti.cz